Paylaşım Portalı
Forumumuza üye olmadığınızı farkettik üye değilken daha az forum ve bilgi görebildiğinizi biliyormuydunuz hemen hızlı üye formuyla üye olun sizde bütün bilgilere ulaşın.

Rütbeler NasıL Değişir! ModeratorLer Hakkındaki BilgiLer! Rep Nedir?

Aşağa gitmek

default Rütbeler NasıL Değişir! ModeratorLer Hakkındaki BilgiLer! Rep Nedir?

Mesaj tarafından Admin Bir C.tesi Haz. 14, 2008 10:42 am

Mesaj Sayısına Göre Rütbe KriterLeri

0-25 MSG. Yıldızsız. (Acemi Asker , Onbaşı Gibi RütbeLer aLabilirLer.)

25 - 50 MSG. Bir Yıldız (Çavuş Rütbesi aLabilir.)


50 - 100 MSG. İki Yıldız (Uzman Çavuş , Kademeli Uzman Çavuş Gibi Rütbeler AlabilirLer)


100 - 250 MSG. Üç YıLdız (Astsubay Çavuş , Astsubay Kıdemli Çavuş , Astsubay Üstçavuş , Astsubay Kıdemli Üstçavuş , Astsubay Başçavuş , Astsubay Kıdemli Başçavuş Gibi Rütbeler AlabilirLer)


250 - 1000 MSG. Dört Yıldız (Asteğmen , Teğmen , Üsteğmen , Yüzbaşı , Binbaşı , Yarbay Gibi RütbeLer Alabilir)


1.000 - 2000 MSG. Beş Yıldız (Albay , Tuğgeneral Gibi Rütbeler aLabilirLer)


2.000 -4000 MSG. aLtı Yıldız (Tümgeneral , Korgeneral , Orgeneral Gibi RütbeLer Alabilir)


4.000 - 6000 MSG. Yedi YıLdız (UserLar Bu Kadar Mesaj Yazan oLmadıgı için Bulamadım)


6.000 - 10000 Sekiz Yıldız MSG. (Mareşal)


10000 - 20000 Dokuz Yıldız MSG. (Mareşal)


20000 Üstü 10 Yıldız MSG. (Mareşal)


Moderator RenkLeri ve GörevLeri NeLerdir?

Deneme Moderator

Adındanda anlaşılacagı gibi Mod (Kırmızı) oLmak için başvuran ve başvurusu değerlendirilip mod olmak için değerlendirilmeye tabi tutulan kişilerdir.

Peki YetkiLeri neLerdir. Herhangi Bir Bölüme ismi Yazılmadıktan sonra hiçbir yetkileri yoktur. Sadece Nickinin Altında Yazan Deneme Mod yazısını Kontrol panellerinden değiştirme yetkisine sahiptirLer.

Deneme ModeratorLer Dikkatlice Takip edilip Yaptığı payLaşımlara Konu sayılarına , konularının Yaralı olup olmadıklarına vs... diğer kriterlere bakılarak değerLendirilirLer ve Moderatorlugu hakederLerse gerekli yetki Verilir.

Moderator

Anlaşıldıgı Gibi Deneme Moderatorlüğunde Süresince gerekli paylaşımları yapmış , Konuları ve diğer özeLLikleriyLe Moderatorluge atanan Kişilerdir.

YetkiLeri : Adının yazıldıgı bölümde Konu Taşıma , Konu Silme , Konuları EditLeyebilme , MesajLarı EditLeyip Silebilme , Yapışkan Konu yapabiLme , Konu KilitLeyebilme Gibi Yetkilere SahiptirLer.

Bu kişiLer Gene Paylaşımları ve online süreleri Göz Önünde Tutularak Birer Super Moderator AdayLarıdırLar.

Super Moderator

Super Moderator ; Moderatorlukte Gayet iyi izLenimler vermiş , online süresi bakımından Yeterinden FazLa , SiteLe ilgilenen , Konu sayısı ve paylaşımları bakımından uygun görülen ve Terfi eden Kişilerdir.

Tüm bölümLerde Yetkisi Olup Sadece isiminin Yazılı olduğu bölüm Değil sitedeki Her bölümde Moderatorlerin yaptıkları her işlevi uygulayabilmektedirLer (Konu Taşıma , Konu Silme , Konuları EditLeyebilme , MesajLarı EditLeyip Silebilme , Yapışkan Konu yapabiLme , Konu KilitLeyebilme Gibi).
KilitLi konulara Mesaj YazabilrLer. Gerektiginde BölümLere Duyuru Ekleme YetkiLerinede SahiptirLer.

Ayrıca Her Super Moderator Bir Co-Admin Adayıdır. Tabiki OnLine Süresi , iLgiLiLiği ve PaylaşımLarı Göz önünde Bulundurularak.

Co-Admin

Co-admin , Diğer Yetkiler içinde konuştuğum gibi Super moderatorluk'te uygun görülüp bir üst yetkiye yani Co-Admin'lik yetkisine Terfi eden kişilerdir.

Co-adminLerin YetkiLeri Super Moderatorler'den pekte farklı değildir. Sadece Bu yetkide olanLar Banlama Yetkisine SahipLerdir. (Huzursuzluk çıkartan , Reklam Yapan , Küfür Eden , VirusLü Dosya upload eden vb...) Ancak Ban açma Yetkisine Sahip DeğildirLer. SiteyLe ilgili tüm işlevLeri ve görevLere SahiptirLer.

Her Co-Admin'de S-Admin adayıdır.

S-Admin

S-Admin ; Co-Admin'Likten Terfi eden kişiLerdir.

YetkiLeri Hemen Hemen Co-Admin'Ler iLe Aynı olup Ban Atma ve açma Yetkisine SahipdirLer. (Huzursuzluk çıkartan , Reklam Yapan , Küfür Eden , VirusLü Dosya upload eden vb...)

Ayrıca Her S-Admin Herkesin İstediği gibi ( ) bir Administrator2 Adayıdır.

Admin2Administrator ; Yetki oLarak Sitede FuLL Yetkiye Sahip KişiLerdir. Forum için Gerekli Deneme Moderator , Moderator , Super Moderator , Co-Admin , S-Admin Gibi RütbeLeri BelirLebilir ve VerebilirLer. HuzursuzLuk Çıkartan Her kişiyi S-admin , Co-admin , Super Moderator ve diğer rütbeler dahil her üyeyi banlama yetkisine sahiptirler.

SiteyLe ilgili DüzenLemeLeri , Gerekli bölümLerin açılmasını , Gerekmeyen BöLümLerin Kaldırılması , Forumu Gerektiğinde kullanıma Kapatabilme , Üye İsimLerini Değiştirebilme ve anlayacagınız kadarıyLa Forumla ilgili herşeyi Yapabilme yetkilerine sahip kişiLerdir.

Ayrıca Herkesinde Merak Ettiği gibi İstediği Kadar Rep Verebilme Yetkisinede sahiptirLer (örnk : 100 , 250 , 500 vs.) Tabi İstediği Kadarda - rep.

Admin1

Site SahipLeridir ve SiteyLe iLgiLi düzenLemeLeri yonetirLer. (RekLam AlımLarı vs...) Vbullette full yetkiye Sahip Tek rütbedir. FazLa söze gerek Yok

OnursaL Üye


Herhangi bir NedenLe Önceden Forumda Yetkisi BuLunan ancak bu yetkisini Bırakmak zorunda kalan üyelerimize verilen unvandır.

Yetkileri bakımından normal userlardan farksızdırlar sadece modlara özgü bölümü görebilme yetkisine sahiptirler.

REP Nedir?


REP Aslında Getiri sağlayan bişey Değildir ama Nitelendirmek gerekirse ; Kişiye Paylaşımlarının Karşılığı oLarak Verilen Bir Hediye diyebiliriz. Rep Verildikçe Kişinin Rep puanı Yukselir ve bizimde anlayacagımız gibi o kişinin paylaşımları sevilmiş ve rep puanı artmış. Diğer Bir DeyişLe Carizma Ölçüsüde DeniLebilir.

Peki Rep nasıL verilir?

Herkesin Avatarı Altında REP puanının altında Bazı işaretLer Vardır. Online olduğunu Belirten Bu işaret gibi :
Rep vermek içinde Onun yanındaki Terazi işaretini Tıklamanız yeterLi :

Peki En Fazla Kaç Rep Verebilirim ?

ArkadaşLar bu sizin RepLeme Gücünüze Bağlıdır yani Rep puanınızın altında yer alan yeşil kutucuklara ;
eğer Bir Kutucuk Varsa Her defasında 1 Rep Atabilirsiniz.
iki Kutucuk Varsa 2 veya 3 rep verirsiniz. gibi.... nekadar rep puanınız artarsa okadar fazLa rep verirsiniz.
Rep Verme Derecesi sadece Rep puanıyla alakalı değiL mesaj sayısıyLada alakalıdır. Yüksek mesaj sayılı ve yüksek Rep puanlı bir kişi daha fazla rep verebilir.

Peki Daha fazLa rep VerenLer yokmudur ?

Tabiki Vardır Administrator'Ler istediği kadar Rep verebilme yetkisine sahipLerdir. (örnk : 100 , 250 , 500 vs.)

Peki Bu Rep Sayısı ModeratorLuk gibi YetkiLerde Etkilimidir ?

Hayır. Rep puanı alacağınız yetkilerde bir kriter değildir , Paylaşım Sayınıza , ilgililiğinize , online sürenize bağlıdır.
__________________

_________________
avatar
Admin
Misafir

Erkek Mesaj Sayısı : 21
Points : 18881
Kayıt tarihi : 16/03/08

http://demircilerkoyu.hareketforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz